top of page

 Pomoc W Głębokim Oczyszczaniu Twarzy

02/07/2020

przez Agnieszka

1.jpg

Kąpiel parowa twarzy, czyli tzw. „parówka” jest często stosowana w salonach kosmetycznych w celu poprawy efektywności wykonywanych zabiegów. Warto jednak włączyć go do domowej pielęgnacji, gdyż znacznie poprawia ukrwienie skóry, a wykonywany jako napar z odpowiednich ziół może znacznie pomóc skórze trądzikowej.

2.jpg

Nie należy jednak przesadzać z używaniem pary, a zabieg stosować raz na 7-10 dni. Najlepsze napary o działaniu antybakteryjnym i jednocześnie nawilżającym możecie łatwo przygotować w domu z rumianku lub zielonej herbaty. Aby odpowiednio przygotować skórę do parówki należy ją dokładnie oczyścić, używając dobrego żelu myjącego lub innego kosmetyku oczyszczającego. Następnie należy delikatnie osuszyć skórę twarzy ręcznikiem, ale bez pocierania, aby jej nie podrażnić. Kolejny krok to przygotowanie naparu, a potem pozostaje już tylko usiąść wygodnie i zrelaksować się pochylając nad nim głowę. Początkowo poradzę Wam wykonywać dosyć krótkie kąpiele parowe, ok. 5 minut, aby delikatnie przyzwyczaić do nich skórę, ale już po kilku stosowaniach czas można wydłużyć do 10 minut.

3.jpg
4.jpg

Po tym czasie pory skórne powinny się rozszerzyć, a skóra stać się lekko zaczerwieniona. Delikatnie osuszona ręcznikiem twarz jest gotowa do kolejnego kroku, którym w tym przypadku może być bardzo delikatny peeling lub maska. Ja polecam Wam maskę, najlepiej typu peel-off, szczególnie jeśli waszym problemem są zaskórniki. Takie połączenie parówki i aktywnej maseczki oczyści skórę i sprawi, że będzie wyglądała zdrowiej. Ja zazwyczaj używam czarnej maski marki Boscia (o której pisałam w poprzednim poście), która oprócz oczyszczania, również rozświetla cerę.

7.jpg
8.jpg

Dajcie znać czy Wy już kiedyś próbowaliście kąpieli parowych na twarz, a jeśli dopiero macie zamiar to koniecznie podzielcie się rezultatami !

bottom of page