top of page

Serial, Który Warto Obejrzeć Na Netflix

20/06/2020

przez Agnieszka

Zrzut ekranu 2020-06-19 o 18.18.03.png

 Kiedy na Netflix w każdym tygodniu wchodzi wiele nowości, czasem ciężko się połapać i nie sposób znaleźć czas, żeby zapoznać się z każdą z nich. Jednak produkcja naprawdę godna polecenia i obejrzenia to polski serial zrealizowany jako Netflix Originals, a oparty na twórczości Harlan’a Coben’a (twórcy między innymi Safe czy The Stranger), a mianowicie W Głębi Lasu (ang. The Woods). Akcja serialu rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasu; teraźniejszość to rok 2019, w którym poznajemy postać prokuratora Pawła Kopińskiego, a rok 1994 to wydarzenia z czasów kiedy był on opiekunem na letnim obozie organizowanym przez Liceum Korczaka. Obozie, który dla wielu osób zakończył się tragicznie. Czwórka nastolatków weszła do lasu i już nigdy nie wróciła. W trakcie śledztwa, 25 lat temu, znaleziono ciała dwójki z nich, lecz pozostali wciąż uznawani zostali za zaginionych, w tym siostra Kopińskiego, Kamila. Po 25 latach prokurator zostaje wplątany w sprawę morderstwa, które ściśle łączy się z wydarzeniami tamtego lata. Jednoczy więc siły z Laurą, swoją dawną miłością z czasów liceum, aby odkryć prawdę o swojej siostrze i tragedii, która już na zawsze zmieniła jego życie. ​

AAAABRfenuuqBqsAIDTkFUGQxqJ4ArcC4x5TWTc9

Serialowi charakteru na pewno dodaje świetnie dobrana obsada. W roli prokuratora Grzegorz Damięcki, Laury - Agnieszka Grochowska oraz dyrektora, ojca Laury, Jacek Koman, naprawdę świetnie stopniują napięcie i sprawiają, że opowieść porywa. Uwagę jednak trzeba też zwrócić na wspaniałą grę aktorską młodego pokolenia, szczególnie Wiktorii Filus, grającej rolę Laury z czasów Liceum, a także Huberta Miłkowskiego, wcielającego się w młodego Kopińskiego. Świetnie pokazują oni emocje przerażonych młodych ludzi, a napięcie, które budują tonem głosu sprawia, że historia naprawdę wciąga. 

 

 

Sposób w jaki historia jest opowiedziana, a także to jak wszystkie wątki zostały doprowadzone do końca jest kolejnym powodem, dla którego serial warty jest obejrzenia. Dostajemy odpowiedź w zasadzie na wszystkie nurtujące nas pytania a całość naprawdę ma sens i nie jest wydumana. 

A to wszystko jedynie w trakcie trwania 6 odcinków, bo tylko tyle ma pierwszy sezon W Głębi Lasu. 

 

Mam nadzieję, że to zachęci was do obejrzenia. Podzielcie się również swoją opinią o tej produkcji, chętnie dowiem się czy macie podobne odczucia!

bottom of page